BKS Roztocze - strona oficjalna

Strona klubowa

Logowanie

Kontakty

Administrator
zostaw wiadomość
Tomasz Pakuła
status Gadu-Gadu

Losowa galeria

Opinie TVK Zamość - listopad 2011
Ładowanie...

Wspierają nas:

Pogoda


Aby widget pogoda funkcjonował poprawnie, należy wypełnić dane w panelu administracyjnym.

Najlepsi typerzy

Zaloguj się, aby typować.
Lp. Osoba Pkt.

Ostrzeżenie

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. My, jako administratorzy strony, nie ponosimy odpowiedzialności za treść opinii komentujących. Masz prawo komentować, wyrażać swoją opinię oraz dyskutować i nie zgadzać się z czyjąś opinią. Nie masz natomiast prawa używać wulgaryzmów oraz obrażać innych osób.  

Sport.pl

Zczuba.tv

Przepisy gry

Przepisy gry w piłkę błotną

 

REGUŁY GRY W PIŁKĘ BŁOTNĄ za http://www.swampsoccer.co.uk/

Piłka błotna to zawody połączone z zabawą i dlatego muszą być rozgrywane na sportowych zasadach. Reguły są podobne do piłki nożnej, z następującymi wyjątkami:

są 3 typy drużyn, każdy mający swoją własną ligę: drużyna męska, drużyna żeńska, drużyna mieszana (drużyny mieszane muszą mieć przynajmniej 2 kobiety). Każda drużyna składa się z 6 graczy (jeden bramkarz i pięciu zawodników w polu). Liczba rezerwowych (w tym zmian robionych w czasie meczu) jest nieograniczona.

Mecz trwa 24 minuty (każda połowa 12 minut).

Reguła „spalonego” nie ma zastosowania.

Pierwsze wybicie piłki w spotkaniu piłkarskim (kick-off), rzuty z autu, rzuty rożne, rzuty wolne i karne są wykonywane przy użyciu rąk do wypuszczenia piłki na wybraną stopę. Za wyjątkiem rzutów karnych, są pośrednie.

Gracze każdej drużyny muszą mieć koszulki tego samego koloru. Przebrania są dozwolone.

Od 2009 roku zmiany są wykonywane przy linii środkowej, tzn. gracz wchodzący i schodzący muszą zrobić to przy linii środkowej (jak do niedawna w piłce nożnej).

Inne żródła:

Sport bardzo popularny w Wielkiej Brytanii i Skandynawii, jednak jego popularność rośnie szybko i rozprzestrzenia się na inne kraje Europy...

Piłka nożna błotna, zwana także bagienną (Swamp Soccer), to coś więcej, niż aberracja kilku sympatyków piłki kopanej. To już w pełni uformowana dyscyplina. Zasady błotnej piłki nożnej opatentowano w 1998 roku w Finlandii. Biegacze narciarscy latem trenowali swoją dyscyplinę w błocie i wpadli na pomysł, by urozmaicić ćwiczenia o gierkę z piłką. Zabawa sprawiała im tyle radości, że postanowili ją spopularyzować. Pomógł im w tym Jyrki Vaananen, organizator przeróżnych happeningów i imprez masowych, który stworzył pierwszy turniej Swamp Soccera. W 1998 roku, w drugiej imprezie piłkarskiej w błocie wzięło już udział 13 zespołów. Pięć lat później rozegrano pierwsze Mistrzostwa Świata, w których wzięło udział 260 zespołów. Dzisiaj turnieje Swamp Soccera rozgrywane są w Rosji, Holandii, Brazylii, Szwecji, Islandii i Wielkiej Brytanii. Gra się po sześciu (w tym bramkarz) 2 x 12 minut z 10-cio minutową przerwą. Rzuty wolne, karne i auty wykonywane są poprzez podrzucenie piłki ręką i kopnięcie nogą. Coś dla tzw. „sępów” – nie ma spalonego. Jeżeli ktoś zgubi buta, musi opuścić pole gry, a zmienia go inny zawodnik.

Jak gra się w błotną piłkę? Zasady podajemy za dziennikiem "The Scotsman". Wymiary boiska to zazwyczaj 60 na 35 metrów. Zespół to 12 zawodników, jednak na boisku w każdym momencie przebywa sześciu - bramkarz i pięciu graczy z pola. Liczba zmian jest nieograniczona. Mecz trwa dwa razy po 12 minut. Pole karne to linia biegnąca 16 stóp od linii bramkowej. Rzuty rożne, karne i auty wykonuje się kopiąc piłkę z ręki. Wszystkie rzuty wolne są pośrednie. Nie wolno zmieniać butów w czasie gry. Nie ma spalonych. Strój jest dowolny, pod warunkiem, że wszyscy zawodnicy z jednej drużyny mają górę w jednym kolorze. Przepisy nie mówią nic o arbitrach...

- Podstawową zaletą naszego sportu jest to, że zła pogoda mu nie przeszkadza. My w zasadzie cieszymy się gdy pada, bo są lepsze warunki do gry - powiedział w wywiadzie dla BBC Stewart Miller, organizator turnieju w Szkocji.

WIKIPEDIA PODAJE...

Piłka błotna (bagienna) – gra zespołowa, wywodząca się z piłki nożnej, oficjalnie powstała w 1998 w Finlandii, rozgrywana na błotnistym terenie. Dyscyplina najbardziej rozpowszechniona jest w Rosji, Holandii, Brazylii, Szwecji, Islandii i Wielkiej Brytanii. Istnieją trzy rodzaje zespołów - męskie, żeńskie i mieszane.

Historia 

Fińscy biegacze narciarscy podczas lata trenowali w błocie. Wpadli na pomysł dodania do treningu ćwiczeń z piłką. Grę spopularyzował Jyrki Vaananen, organizator pierwszego turnieju piłki bagiennej. W 1998, podczas drugiego turnieju tego typu grało już trzynaście drużyn. W 2003 rozegrano pierwsze Mistrzostwa Świata w Piłce Błotnej, w których wzięło udział 260 zespołów.

Zasady

Zasady zbliżone są do tych znanych z piłki nożnej, jednak istnieją pewne różnice. Wymiary boiska wynoszą 60 na 35 metrów. Drużyna składa się z dwunastu zawodników, na boisku występować może sześciu (bramkarz i pięciu zawodników na boisku). Zmian w składach można dokonywać bez limitów. Mecz podzielony jest na dwie połowy (każda po 12 minut). Nie stosuje się znanego z piłki nożnej spalonego. Pole karne to linia biegnąca 16 stóp od linii bramkowej. rzuty wolne, karne i auty wykonywane są poprzez podrzucenie piłki ręką i kopnięcie nogą.

Zasady futbolu błotnego są nieco inne, niż piłki nożnej, do której przywykliśmy:
- istnieją trzy rodzaje zespołów - męskie, żeńskie i mieszane
- drużyny składają się z 6 zawodników (w tym bramkarz)
- zmiany w składach są lotne - bez limitów (jak w hokeju)
- mecz trwa 24 minuty (dwa razy po 12 minut) 
- nie ma spalonych
- rzuty wolne, karne i auty wykonywane są poprzez podrzucenie piłki ręką i kopnięcie nogą.


I love piłka błotna!

Reklama

Klub partnerski z Belgii

Park linowy

Partner wyjazdu na ME

Mistrzostwa Świata

SZKOCJA

FINLANDIA

Oficjalny przewoźnik

Polecamy

DRUK NA ODZIEŻY

Najnowsza galeria

Opinie TVK Zamość - listopad 2011
Ładowanie...

Zegar

Ankiety

Czy stworzenie błotnej drużyny na Roztoczu to dobry pomysł?

Mini-Chat

Musisz się zalogować, aby korzystać z mini-chatu.

Wyniki

Ostatnia kolejka 40
BKS Roztocze 9:3 Politechnika Opolska
Browarne Brzuszki Szczecin 0:13 BKS Roztocze
BKS Roztocze 3:2 KS Motocyklowe.pl Wyszka

Wyszukiwarka