Turniej charytatywny Hrubieszów 2011 fot. Tomasz Pakuła

Sprostowanie

• autor: pilkablotna, 2011-10-25 18:56

Zamiast hymnu odśpiewali "ogórka" - Kiepski żart „błociarzy”

Podczas Mistrzostw Świata w Piłce Błotnej, które miały miejsce w Edynburgu nasi reprezentanci zachowali się poniżej krytyki i zamiast hymnu zaśpiewali piosenkę „Ogórek, ogórek, ogórek, zielony ma garniturek”. Ich popis możecie zobaczyć tutaj. Z kontekstu naszej poprzedniej informacji można było wyciągnąć mylne wrażenie, że za incydent ten odpowiada Błotny Klub Sportowy Roztocze, co nie jest prawdą. Drużyna ta nie ma z tym nic wspólnego. Niefortunnie połączyliśmy ją z tym faktem, pisząc o organizowanym przez nią turnieju. W imieniu redakcji i autora przepraszamy. Poniżej cały tekst sprostowania, jaki dotarł do Superfaktów.

„W imieniu zawodników oraz osób związanych z Błotnym Klubem Sportowym Roztocze informujemy, iż wiadomości, jakie ukazały się w powyższym artykule ukazują nieprawdę oraz godzą w poczucie narodowego przywiązania wszystkich członków naszego klubu do hymnu, godła oraz flagi Polski.
Przede wszystkim drużyna BKS Roztocze, wbrew informacjom, które sugerują SuperFakty nie brała udziału w Mistrzostwach Świata w piłce nożnej w Edynburgu. Osoby, które na powyższym filmie szydzą z polskości oraz wyrażają brak szacunku do polskiej flagi nijak są związani z klubem, który w swoim głównym założeniu ma propagowanie wartości lokalnego patriotyzmu poprzez nazwę tj. BKS Roztocze.
Jako aktualni Mistrzostwie Polski w piłce błotnej ubolewamy nad zachowaniem ukazanych na filmie „sportowców” tym bardziej, że to właśnie piłka błotna w Polsce, szczególnie od zeszłego roku stara się wyjść z cienia i ukazać nowe oblicze najpopularniejszej obecnie dyscypliny drużynowej na świecie.
Ponadto zostały wymieszane informacje odnośnie dwóch imprez sportowych tj. wspomnianych Mistrzostw Świata oraz I Mistrzostw Polski, które organizował to nasz klub w 2011 roku. Oprócz informacji prasowej w artykule pojawiło się zdjęcie drużyny BKS Roztocze, co z pewnością wprowadza w błąd czytelników państwa portalu.
Od kilku miesięcy poświęcamy swój czas na promocję nowej dyscypliny w kraju i na świecie. Chcemy, by piłka błotna była dyscypliną, której uprawianie wiąże się z fair play w sporcie, honorem, zasadami i tworzeniem dobrego wizerunku środowiska sportowego. Mamy nadzieję, że w przyszłości teksty dotyczące piłki błotnej, której Państwo publikują, a w szczególności teksty odnośnie drużyny BKS Roztocze, nie będą wzbudzały żadnych kontrowersji wśród czytelników, a ich autorzy będą odbierani jako rzetelni i wiarygodni dziennikarze.

Ze sportowym pozdrowieniem,
W imieniu BKS Roztocze
Kamil Kusier oraz Tomasz Pakuła”

źródło: http://www.superfakty.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=4405&Itemid=49