BKS Roztocze - strona oficjalna

Ładowanie...

Wspierają nas:

Pogoda

Aby widget pogoda funkcjonował poprawnie, należy wypełnić dane w panelu administracyjnym.

Zaloguj się, aby typować.
Lp. Osoba Pkt.

Ostrzeżenie

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. My, jako administratorzy strony, nie ponosimy odpowiedzialności za treść opinii komentujących. Masz prawo komentować, wyrażać swoją opinię oraz dyskutować i nie zgadzać się z czyjąś opinią. Nie masz natomiast prawa używać wulgaryzmów oraz obrażać innych osób.

Zczuba.tv

Otwarty Puchar Podlasia w piłce błotnej

• autor: pilkablotna, 2014-05-01 18:12

OTWARTY PUCHAR PODLASIA W PIŁCE BŁOTNEJ

10 MAJA 2014 SURAŻ

Otwarty Puchar Podlasia w Piłce Błotnej to unikalne wydarzenie sportowe, popularyzujące zdrowy styl życia w urokliwych zakątkach naszego regionu. Zawody zostaną rozegrane w niewielkim, ale bardzo pięknie położonym miasteczku – Surażu. Błotni piłkarze będą walczyć o Puchar Burmistrza Suraża.

Piłka błotna to bardzo widowiskowa i szybko rozwijająca się w Polsce dyscyplina sportu – doskonały sposób na aktywne spędzanie wolnego czasu. Błotni piłkarze podkreślają, że grają dla przyjemności, sprawiając przy okazji wielką radość nie tylko sobie, ale także widzom. Piłka błotna oficjalnie narodziła się w Finlandii, a obecnie najpopularniejsza jest w Rosji, Holandii, Brazylii, Szwecji, Islandii i Wielkiej Brytanii. Boisko dla tej dyscypliny sportu można przygotować właściwie wszędzie i to niewielkim nakładem sił – potrzebne są tylko dwie bramki oraz błotna murawa. Puchar Podlasia w Piłce Błotnej zostanie rozegrany na bocznej murawie boiska Znicza Suraż.

Zasady gry są tak proste, jak w „zwykłej” piłce nożnej. Wyjątek od reguł znanych z popularnego futbolu jest jeden: kto zgubi but, ten opuszcza pole gry! Drużyna składa się z dwunastu zawodników, na boisku w tym samym czasie może się znajdować tylko sześciu (bramkarz i pięciu zawodników). Zmian w składach można dokonywać bez limitów. Strój jest dowolny, pod warunkiem, że zawodnicy danej drużyny mają koszulki w jednym kolorze. Mecz składa się z dwóch połówek (każda po 12 minut, 10 minut przerwy).

Podlasianie mają na swoim koncie sukcesy w tej dyscyplinie sportu! W rozegranych w Krasnobrodzie Mistrzostwach Polski w Piłce Błotnej w 2013 roku, w kategorii męskiej, zwyciężył białostocki zespół TORFOWY RYCERZ APTEL, zaś w kategorii mieszanej – Krzym Team Podlasie Wasilków. Mistrzem w kategorii żeńskiej został zespół Ramis Women!

Podczas Pucharu Podlasia, w błotne szranki stanie osiem drużyn, których członkowie mają na swoim koncie złote, srebrne i brązowe medale Mistrzostw Polski. Na placu boju pojawi się TORFOWY DrTUSZ – spadkobierca nieistniejącego już zespołu TORFOWY RYCERZ APTEL, a zarazem pomysłodawca zorganizowania na Podlasiu błotnych zawodów. Dodatkowo w torfowe szranki staną błotne ekipy:

Znicz Suraż (debiutant), Ramis Białystok, Browar Murza Gol Białystok, Siódemka, Zamuleni (debiutant), Krzym Team Wasilków, Pub Brama.

Organizatorzy: Towarzystwo Wspierania Inicjatyw Społecznych ALPI, Urząd Miejski w Surażu, DrTUSZ.

Pomysłodawca Otwartego Pucharu Podlasia w Piłce Błotnej: amatorska drużyna piłkarska FC DrTUSZ.

Zapraszamy wszystkich na niesamowitą, pełną pozytywnych emocji zabawę!

Autor: Treść:pozostało znaków:

I love piłka błotna!

Klub partnerski z Belgii

Park linowy

Partner wyjazdu na ME

Mistrzostwa Świata

SZKOCJA

FINLANDIA

Oficjalny przewoźnik

DRUK NA ODZIEŻY

Czy stworzenie błotnej drużyny na Roztoczu to dobry pomysł?

Musisz się zalogować, aby korzystać z mini-chatu.

BKS Roztocze 9:3 Politechnika Opolska
Browarne Brzuszki Szczecin 0:13 BKS Roztocze