I Mistrzostwa Polski w Piłce Błotnej Krasnobród 2011 fot. Karol Jańczuk

Sala ZSO w Krasnobrodzie, ul. Lelewela

2012-02-01, 20:00

Czas spotkania: 24 min.

W minionym tygodniu wystartowały rozgrywki o tytuł Mistrza Krasnobrodu Playarena 2012. Liderem po rozegranych czterech kolejkach jest Błotny Klub Sportowy Roztocze Krasnobród.

Do startu w lidze zgłosiło się 6 zespołów, natomiast 5 zespołów już rozegrało po cztery spotkania ligowe. Drużyny zgłaszające chęć gry w lidze mogą rozgrywać mecze z drużynami, które już w lidze grają, jak i z drużynami, które również zgłaszają chęć gry w lidze. Liga zostanie zamknięta w momencie wypełnienia wszystkich dwunastu miejsc tabeli ligowej.

- Cieszę się, że po dwóch miesiącach przygotowań udało się w końcu rozegrać pierwsze mecze ligowe. Zawody przebiegły w miłej atmosferze, a zawodnicy obiecywali z jeszcze większym zapałem podjąć się startów w kolejnych meczach i walce o wyjazd na Mistrzostwa Polski Playarena. Są jeszcze wolne miejsca w lidze, więc zapraszam chętnych do podjęcia rywalizacji – zachęca Tomasz Pakuła, ambasador rozgrywek Playarena.

Drużyna BKS Roztocze Krasnobród zwyciężyła we wszystkich czterech meczach, przy czym każde z tych spotkań było trudne, a rozstrzygnięcia do końca niepewne. Na czarnego konia rozgrywek wyrosła ekipa Orłów Pniówek, która była trudnym rywalem dla każdego przeciwnika. Zupełnie zawiódł zespół z Jacni, w którym upatrywano faworyta do triumfu w rozgrywkach.

Najlepszymi piłkarzami pierwszej edycji rozgrywek byli bez wątpienia bracia Wojciech i Bartłomiej Kudełkowie z BKS Roztocze - na boisku stanowili zgrany duet, widać było między nimi wieloletnie zgranie. Nie można zapomnieć o ks. Macieju Lewandowskim z FC Rezerw, który świetnymi przebieżkami mijając rywali dryblingiem strzelił aż 9 goli i jest obecnie najlepszym strzelcem Krasnobród - 1 Ligi (Open).

- Cieszę się, że mogłem zagrać w tej imprezie, chociaż od listopada jestem kompletnie bez formy. Mam nadzieję, że w lutym i marcu będę normalnie trenował i że forma wróci. Przed meczami odbyło się moje spotkanie autorskie w miejscowym domu kultury. To fajna sprawa, że mogłem tego samego dnia przyjechać do Krasnobrodu i jako pisarz i jako piłkarz – powiedział po spotkaniu z reprezentantami Jacni Zbigniew Masternak, zawodnik BKS Roztocze, na co dzień polski prozaik, autor scenariuszy filmowych, dramaturg.

WYNIKI:

FC Rezerwy – Dziewczyny BKS 4:3

(Maciej Lewandowski x4 - Ewelina Piskor x3)

Błotny Klub Sportowy Roztocze Krasnobród – Orły Pniówek 5:3

(Tomasz Pakuła, Tomasz Kawka, Dawid Kuczmaszewski, Bartłomiej Kudełko – Kamil Bojar x3)

Jacnia – Dziewczyny BKS 5:0

(Konrad Kniaź x2, Piotr Rembisz x2, Michał Skrzyński)

Błotny Klub Sportowy Roztocze Krasnobród – FC Rezerwy 3:2

(Bartłomiej Kudełko x2, Wojciech Kudełko – Maciej Lewandowski x2)

Dziewczyny BKS – Orły Pniówek 0:8

(Marcin Paszkowski x2, Kamil Bojar x4, Bartłomiej Jagiełło x2)

FC Rezerwy – Jacnia 3:2